
piątek, 24 stycznia 2014
oliwa z oliwek
Już kiedyś zapadł mi w pamięć projekt graficzny My olive tree, autorstwa mousegraphics. Jak się okazuje, jest to jedna z wielu dobrze zaprojektowanych butelek z tym greckim specjałem. Przez wzgląd na kraj pochodzenia, projektują je zwykle studia bałkańskie. Jednym z nich jest Deep Blue Creative Design, które zajęło się wyglądem Elaionisos, konkretnie, stworzyła je Maria Stylianaki. W obu wymienionych przeze mnie projektach wykorzystany jest motyw drzewa oliwnego, który w najbardziej klarowny sposób informuje o zawartości butelki i budzi skojarzenia z klimatem Południa. Comite studio również posłużyło się takim motywem, wzbogacając przedstawienie o zarys lokalizacji. Zupełnie odmiennym, lecz jakże estetycznym projektem identyfikuje się marka helea. Autorem, również z Grecji, jest studio 2yolk.


piątek, 17 stycznia 2014
o cydrze
Oto mnogie sposoby na grafikę etykiet cydru. Produkt ten,
niezbyt popularny w Polsce, dostępny jest na rynkach zagranicznych. Za lidera
produkcji uznaje się Wielką Brytanię i Francję. Na te kraje wskazuje też
etymologia nazwy „cydr” (fr. cidre, ang. cider). Napój produkuje się także w
północnej Hiszpanii, tradycję cydru mają także Belgia, Niemcy, Finlandia,
Austria. Poza Europą cydr jest popularny w USA, Kanadzie, Australii. Ale może o
samym napoju słów kilka… Jak można przeczytać na portalu specjalistów „Cydr to
ani piwo, ani wino. Cydr to cydr. Nie piwo jabłkowe, nie piwo cydrowe, ani nie
wino jabłkowe. Nie pół piwo/pół wino. Nie coś pomiędzy. Cydr to cydr. Z winem
łączy go nieco podobna metoda produkcji, z piwem – przynajmniej w Wielkiej
Brytanii – marketing (pija się go w pubach, sprzedaje w puszkach itd.)”*

Rozpoczynając z najwyższej półki - seria brytyjska - Cornish Orchards. Z tych stron pochodzi też studio Buddy, które jest autorem grafiki. Rewelacyjnej zresztą. Recenzja smaku, którą przeczytałam, również wskazuje na znakomitą jakość produktu.



Powyżej przykłady etykiet oraz kartonów na butelki. Autorami grafik są kolejno: dla marki Bramble's studio Curious Design, Bureau FFabienn dla Goldkehlchen. Canadian Cider to dzieło Spring Design Partners, a Bilpin pochodzi z portfolia Bold_Inc.
Na zakończenie japoński cydr Kirin, którego stroną graficzną zajęło się australijskie studio Energi. Precyzja i maestria wykonania wypływają z prostych i tradycyjnych środków.
*(fragment z http://krainacydru.pl/)
Informacje i zdjęcia pochodzą ze stron winicjatywa.pl, buddycreative.com, thedieline.com, packagingoftheworld.com.
wtorek, 14 stycznia 2014
makarony

Niezmiernie mi miło opublikować na blogu radosny koncept pudełek z makaronem. Autorem tego oryginalnego sposobu pakowania jest Andrew Gorkovenko. Znakomite pod względem ilustratorskim, postacie włoskich szefów kuchni noszą wewnątrz różne rodzaje 'pasty'. Rodzaj determinuje charakter postaci, bowiem widoczny jest jako rodzaj jej włosów - prostych, kręconych, falowanych. Nic tylko wybrać ulubiony typ i brać się za kucharzenie!
sobota, 11 stycznia 2014
akwarelowe smaki
Owocowo i orzeźwiająco. A do tego z wysmakowaną, akwarelową otoczką. Oto dzisiejsi bohaterowie: zdrowe, chorwackie soki oraz owocowe herbaty znanej marki. Tetley Infusions, których pudełkowa grafika stworzona została przez studio Bold_Inc. Niezwykła pod względem kolorystycznym, z oszczędną typografią i małym otworem, dającym pogląd na piramidki z zawartością. Dla drugiej z kolei marki, Lovella, grafikę wykonał Kuharic Matos. Radosna stylistyka, również charakteryzująca się niesamowitym wyczuciem koloru i akwarelowej lekkości. Autorowi należy się uznanie za dobry rysunek ilustratorski.
piątek, 10 stycznia 2014
herbaciane gwiazdy
Przedstawiam dwie różne realizacje opakowań herbaty. Niezwiązane ze sobą, lecz zbieżne pod względem swobodnego użycia motywu gwiazdy. Pierwsza realizacja to oryginalny pomysł na mrożoną herbatę zieloną, zamkniętą w formę płatka śniegu. Ma ewokować uczucie chłodu i orzeźwienia, zwłaszcza w letni czas, odpowiedni dla jej spożywania. Konstrukcja jest trwała, użyteczna i estetyczna. Autorem jest Tea Smile z Tajwanu. Na inne rozwiązanie z motywem gwiazdy czy płatka śniegu wpadła Daria Kuzmina, studentka moskiewskiej uczelni artystycznej. Teaset to marka herbat z dodatkami smakowymi pochodzenia naturalnego. Autorka opakowań wykorzystała rośliny jako środki graficzne, które podkreślając organiczne pochodzenie herbaty, tworzą harmoniczną i lekko odrealnioną całość.


wtorek, 7 stycznia 2014
poranne pobudzenie
Nie ma z rana nic lepszego niż gorąca kawa. Prezentuję oryginalne rodzaje opakowań. Pierwsze, to podwójnie energetyczna wizja studentek z moskiewskiej ASP. Ksenia Stepanova, Irina Shoya, Tatyana Smirnova oraz Elena Bykov postanowiły dodać 'kopa' umieszczając na torebkach spreyowane portrety zawodników piłkarskich Barcy. Wybitnych i legendarnych. Kolejna realizacja to kawa Rain Forest z ciekawie przeprowadzonymi rysunkami zwierząt. Segev Vitonsky, autorstwo izraelskie.
.jpg)

.jpg)
.jpg)

poniedziałek, 6 stycznia 2014
sypana idea
Trip tea to pomysł na przeniesienie odbiorcy do egzotycznych krajów - za pomocą zapachu, smaku i obrazu. W świat herbaty. W pełni i zmysłowo. Autorem ilustracji i opakowań jest Andrew Gorkovenko. Malarska idea przyświecała mu nie tylko podczas obrazowania krajobrazów suszonymi liśmi, lecz także w metodzie - artystycznej tradycji tryptyku. Cały obraz można oglądać obracając trzykrotnie pudełko, bądź składając kilka z nich w rzędzie. Chyba nie muszę dodawać, że rosyjskie projektowanie nie przestaje pozytywnie mnie zadziwiać.
sobota, 4 stycznia 2014
herbata z Tajwanu

Tajwan jest wyspą na Oceanie Spokojnym, umiejscowioną rzut beretem od Chin, jest prowincją. Podobnie jak sąsiedni gigant, Tajwan słynie z produkcji wyśmienitych herbat. Z tą wyspą wiąże się pojecie herbaty wysokogórskiej, uprawianej w tzw. strefach herbaty alpejskiej, które znajdują sie na wysokosci powyzej 1000 m n.p.m. Błękit morza, chmury, mgły, porosłe lasem wysokie góry i herbata - na bazie turystycznej fotografii i tekstów należy przyznać, że krajobraz ten jest piękny i bardzo urozmaicony geograficznie. Nie ma więc wątpliwości co do inspiracji, której zasięgneli twórcy z Victor Design, tworząc opakowanie dla herbat tamtejszego pochodzenia. Malarska tradycja tuszu lawowanego w ilustracji fauny i flory, od razu nakierowuje myśl odbiorcy na estetykę tamtej część świata. Dwie ostatnie fotografie to już niezależna realizacja Subtropics Creativity Design. A wszystkie materiały zdobyte dzięki: packagingoftheworld.com.
Subskrybuj:
Posty (Atom)